2008 m. gruodžio 24 d., trečiadienis

Linksmų šventų Kalėdų!

Animations - santa waves



Linkiu Jums visa ko geriausio!

Ir, žinoma, kad Kalėdų Senelis atvežtų pačių nuostabiausių dovanų!


2008 m. gruodžio 14 d., sekmadienis

!! Gestų kalbos kursai !!

Surdologijos centras maloniai kviečia Jus į gestų kalbos kursus Jūsų mieste!

Kurčiųjų draugijos įstaiga Surdologijos centras, atsakingas už gestų kalbos
puoselėjimą ir sklaidą, nuo 2009 m. vasario 1 d. organizuoja nemokamus lietuvių gestų kalbos kursus Jūsų mieste. Tai 50 val. gestų kalbos pradžiamokslis Jums patogiu laiku. Užsiėmimus veda Surdologijos centro apmokyti lietuvių gestų kalbos lektoriai – girdintieji ir kurtieji. Tai puiki galimybė išmokti unikalios kalbos ir per ją geriau pažinti Lietuvoje gyvenančią kultūrinę kalbinę mažumą.
Registracija pradedama jau šiandien šiuo elektroniniu adresu: pivorasv@gmail.com; surdo.ignas@gmail.com Jums tereikia nurodyti vardą, pavardę, kontaktinius telefonus ir/ar el. pašto adresą. Pageidautina ir Jums
tinkamą seminarų pradžios laiką. Vos tik susirenka 10-15 asmenų grupė –
pradedame mokymus. Esant poreikiui numatome surengti kursus pažengusiesiems, tereikia savo žinutėje parašyti apie poreikį. Geranoriškai prie iniciatyvos prisideda dauguma Jūsų mieste veikiančių kurčiųjų įstaigų – jos mokymus sutinka leisti rengti savo patalpose, savo informacijos sklaidos kanalais skelbia kursų registracijos adresus. Turime daug geranoriškų partnerių, todėl tikime iniciatyvos sėkme ir rezultatais.
[ištrauka iš http://www.surdo.lt/]

Noriu ir aš prisidėti prie šio kvietimo ir taip pat palinkėti Jums sėkmės gestas po gesto vis labiau pažinti kurčiųjų gimtąją gestų kalbą!

šaltinis: www.surdo.lt

2008 m. gruodžio 6 d., šeštadienis

Gražuolė ar pabaisa?

2008 m. gruodžio 1 d., pirmadienis

Kalėdų koncertas žmonėms su klausos negalia




Svetainėje http://www.kaledossostineje.lt/ skelbiama, kad gruodžio 19 d. Vilniuje bus surengtas koncertas klausos negalią turintiems žmonėms. Koncertą rengia Vilniaus universiteto akademinis mišrus choras. Žadama, kad renginys bus ypatingas ir unikalus, tikra dovana neprigirdintiesiems ir kurtiesiems. Tad maloniai kviečiu visus ateiti gruodžio 19 d. 18 val į Šv. Jonų bažnyčią, kurioje ir vyks koncertas.


Iki susitikimo ir ramaus Jums advento!


2008 m. lapkričio 5 d., trečiadienis

Ką daryti?

LKD valdžia teisinasi, kad neturi pinigų Vilniaus kurčiųjų klubo remontui, todėl geriausia jį parduoti. Bet tai yra tik bėgimas nuo problemos! Reikia nebijoti žiūrėti į priekį. Niekada nepalikti to, kas yra brangiausia.
`
Norėčiau paklausti Romos, ką jį darytų, jeigu neturėtų pinigų nupirkti savo vaikams drabužių, maisto, knygų, žaislų ir kt.? Ar Roma savo vaiką išmestų į gatvę? Ar atiduotų jį į vaikų namus? Ar parduotų vaiką? NE! Roma ieškotų pinigų, kad galėtų išsaugoti savo vaiką, kad jos vaikas jaustųsi laimingas.
`
Tai kodėl Roma nori parduoti LKD pastatą, kuris yra mūsų visų kurčiųjų turtas, mūsų vaikas, mūsų VISKAS !! Ne, apie pardavimą negali būti jokios kalbos! Taigi, kyla klausimas Iš kur gauti pinigų remontui?
Gerai, Roma sakė, kad įmanoma gauti 50 % sumą, reikalingą pastatui suremontuoti. Žodžiu, mums belieka surinkti likusią 50 % sumą.
`
Pirmas žingsnis, yra išsiaiškinti kiek tiksliai reikia pinigų remontui. Kai jau žinome KIEK mums reikės surinkti pingų, tada galime pradėti.
`
Antras žingsnis, įkurti specialią banko sąskaitą, kurioje turės būti laikomi remontui skirti pinigai.
`
Trečias žingsnis ir yra pats pagrindinis: daryti viską, kad žmonės paremtų klubą. Tai yra, pvz., prašyti žmones siųsti pinigus į banko sąskaitą, rengti įvairius renginius girdintiesiems, kaip pvz., įvairių filmų pristatymas, supažindinti girdinčiuosius su kurčiaisias, mokyti juos gestų kalbos, rengti įvairius koncertus, žinoma, už įėjimą į renginius prašyti mažą pinigų sumą, klubo remontui, na, pvz., jeigu padarome koncertą, įėjimas galėtų būti 5 litai ar panašiai. Taip pat prašyti, kad žmonės kas kiek tik gali prisidėtų ir padėtų kurtiesiems.
`
Toliau, galima kreiptis į įvairias firmas, verslininkus, organizacijas ir kt. kad jie taip pat prisidėtų prie pagalbos.
`
Toliau, žiniasklaida. Juk yra televizijoje įvairių laidų, galima prašyti, kad televizija padėtų, ir parodytų visai Lietuvai apie kurčiųjų problemą dėl klubo situacijos. Kad taip pat reklamuotų ir prašytų visų žmonių, kad padėtų kurčiųjų klubui išlikti.
`
Toliau, reikia padaryti įvairių foto, įvairių filmų, kitaip sakant, padaryti pristatymą apie situaciją Vilniaus kurčiųjų klube. Ir tada kreiptis į užsienį. Į organizacijas, į firmas, į verslininkus, kurie dirba užsienyje, taip pat į užsienio žiniasklaidą.
`
Taigi nereikia bijoti, kad klubas žlugs. To nebus!
Kas ieško tas randa, o mes tikrai ieškosime pinigų, kad padėtume klubui išlikti.

2008 m. lapkričio 4 d., antradienis

Košmaras

Vieną naktį aš susapnavau košmarą. Sapnavau, kad atėjau į klubą ir radau užrakintas duris, ant kurių kabėjo užrašas PARDUODAMA.



Kai atsibudau, pagalvojau, kad tai tik blogas sapnas. Bet atsidariusi lkd.lt puslapį pamačiau, kad tai tikra!




LKD valdyba nusprendė parduoti kurčiųjų klubą Vilniuje, Kazimiero g. 3 ir nusipirkti nauja pastatą Šilo g. 13





Kurčiųjų klubas Kazimiero g. 3

Gražų senamiesčio pastatą jie nori keisti į šitą mūrinį siaubą:





Šilo g. 13





LKD valdžia džiaugiasi, kad naujas pastatas yra prieš pat Vilniaus kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų reabilitacinio profesinio rengimo centrą, kitaip dar vadinamas amatų mokykla.




Amatų mokykla



Žinoma, gal tiems, kurie mokosi amatų mokykloje, tai bus labai patogu, kad klubas kitoj gatvės pusėje nei mokykla, bet visiems kitiems kurtiesiems tikrai nepatogu. Ir apskritai, vien pastatų išvaizda daug ką pasako: abiems reikia remonto, bet Kazimiero g. pastatas yra daug daug daug kartų gražesnis ir mielesniesnis, o Šilo g. namas yra svetimas, nemielas ir išvis tai nėra ir niekada nebus kurčiųjų antri namai, tai nebus jų susibūrimo vieta.

Labai tikiuosi, kad visa šita problema ir chaosas bus išspręsti jau šį šeštadienį susirinkime, lapkričio 8 d. 12 val.

Visi Lietuvos kurtieji atvažiuokite į susirinkimą ir pasakykite savo nuomonę!

2008 m. spalio 27 d., pirmadienis

Paryžiuje Emanuelė Laborit stato tiltus tarp kurčiųjų ir girdinčiųjų



Clip Liberté - Emmanuelle Laborit
Uploaded by rsf_internet



Emanuelė Laborit yra įspūdingai išraiškinga aktorė. Kol jos gyvybingas veidas perteikia jos jausmus, jos greitai judančios rankos išaiškina jos mintis. Jos nesulaikė tai, kad yra kurčia nuo gimimo. Talentinga ir ryžtinga – tokia Emanuelė.

Tarptautinis vizualinis teatras įkurtas Paryžiuje 1976 m. skatinti gestų kalbos naudojimą ir scenoje pristatyti kurčius aktorius. Buvo iškart rastos pastovios patalpos renovuotame 186-ių vietų teatre. O Laborit jo direktorė ir didžiausia jo žvaigždė.

Emanuelės tikslas paprastas: pastatyti tiltą tarp kurčiųjų ir girdinčių žmonių, parodant, kad jie gali puikiai bendrauti vienas su kitu scenoje, taip pat kaip ir žiūrovai yra ir kurtieji ir girdintys.

Be jokių abejonių, Laborit pati buvo traukianti jėga, nes nuo 1993 m. jos vardas yra žinomas Prancūzijoje. Tais metais ji laimėjo Moljero premiją, didžiausią Prancūzijos teatro apdovanojimą, už jos vaidybą spektaklyje „Les Enfants du Silence“ („Tylos vaikai“).

Nuo XIX a. pab. švietimo politika uždraudė gestų kalbą ir reikalavo mokytis kurčius vaikus skaityti iš lūpų, jei įmanoma naudoti klausos aparatus ir mokytis kalbėti balsu. Vienas ankstyvų argumentų buvo tai, kad Dievas negali būti išreikštas gestų kalba. Vėliau buvo tvirtinama, kad gestų kalba izoliuoja kurčiuosius.

„Tai fantazijos girdinčiųjų, kurie nori, kad kurtieji girdėtų, tarsi kurtumas būtų neįgalumas, kuris turėtų būti išgydytas“,- sako Laborit.

1970 m., kai dar buvo draudžiama gestų kalba, Emanuelės tėvai suprato, kad mergaitė yra kurčia. Daktarai jiems liepė mokyti dukrą kalbėti, bet tėvai nebuvo įkalbėti to daryti. Kai Emanuelė buvo 7-erių metų, padedant amerikiečiams Bill Moody ir Ralph Robbins, ją pradėjo mokyti gestų kalbos. „Nuo tada aš tapau plepi ir laiminga mergaitė“,- sako Emanuelė.

1980 m., kai E. Laborit buvo 9-eri, ji pirmą kartą vaidino ant scenos, Robbins‘o sukurtame ir prodiusuojamame vaidinime. Nors sekantį dešimtmetį ji neskyrė laiko vaidinimui, bet ji išlaikė ryšį su Tarptautiniu vizualiniu teatru, kuris tuo metu buvo įsikūręs Château de Vincennes už Paryžiaus. Kompanija, turėdama ribotas lėšas, koncentravosi ties Prancūzų gestų kalbos mokymu ir galėjo pastatyti tik apie vieną pjesę per metus.

Po Emanuelės sėkmės spektaklyje „Les Enfants du Silence“ („Tylos vaikai“), ji sugrįžo į trupę vaidinti pagrindinį vaidmenį pjesėje „Antigone“, kuri buvo pristatyta 1995 metais Avignon festivalyje ir parodyta gastrolėse Graikijoje ir keliose Azijos šalyse.

2002 metais, kai Château de Vincennes savininkai norėjo atsiimti savo vietą, o teatras turėjo palikti Vincennes, Laborit buvo pakviesta su Jean-François būti La Bouverie bendradirektore. Kitais metais ji tapo vienintele direktore ir pradėjo planuoti teatro atgimimą pačioje Paryžiaus širdyje. Laimei, Prancūzijos politika taip pat pasikeitė. 1991 metais buvo leista mokyti gestų kalbos, o 2005 m. gestų kalba buvo pripažinta oficialia kalba.

Kai kurčiųjų teatras ilgai egzistavo Jungtinėse Amerikos Valstijose ir kai kuriose Europos šalyse, tuo tarpu Tarptautinis vizualinis teatras buvo neįprastas tuo, kad jis taip pat mokina gestų kalbos apie 800 studentų per metus. Bet mokoma yra per pjeses, vaidinimus scenoje, taigi kompanija, kuri turi 2.2 milijonų kasmetinį biudžetą, dabar tikisi pasiekti abi publikas: ir kurčiuosius, ir girdinčiuosius. Stebina, tačiau kurčiųjų publiką patraukti yra sunkiau, nei girdinčiuosius.

„Girdintieji dažniau eina į teatrą“, aiškina Laborit. „Dėl akivaizdžių priežasčių paprastai kurtieji neina į teatrus. Taigi, tai yra normalu, kad daugiau girdinčiųjų žiūrėjo spektaklį ‚K. Lear‘. Tai užtruks, kol kurtieji pažins šį teatrą ir pradės jį lankyti.“

„K. Lear“, pritaikytas ir sukurtas Marie Montegani, apėmė ir kurčius ir girdinčius aktorius, kurie ta proga taip pat pasimokė gestų kalbos.

„Aš noriu, kad šis teatras gyvuotų ilgai,“- sako Emanuelė. „Kaip puiku, kad žmonės, kurie mokosi gestų kalbos čia gali ją pamatyti teatre. Ir taip pat jie gali pamatyti, kad šis teatras nėra vien tik kurtiesiems. Kiekvienas gali jį lankyti. Kartą aš naudojau gestų kalbą kaip pasipriešinimą, bet iš tiesų, tai tik dar viena kalba.“





goldman : clip emmanuelle laborit
Uploaded by troyhrt



Taip pat Emanuelė parašė knygą "Žuvėdros klyksmas", kuri pasakoja, apie aktorės vaikystę tarp girdinčiųjų. Apie tai, kaip ji gyveno nemokėdama gestų kalbos, ir apie tai, koks pasaulis jai atsivėrė gestų kalbą išmokus.


šaltinis: www.iht.com

2008 m. spalio 17 d., penktadienis

"Tylos gatvė" Vilniuje



Rytoj (spalio 19 d.) Vilniaus rotušės aikštėje nuo 14 val iki 16 val vyks renginys kurtiesiems ir girdintiesiems "Tylos gatvė", skirtas kurti atviresnį girdinčiųjų požiūrį į kurčiuosius ir parodyti, kad bendravimui ir bendram darbui nėra būtina žodinė kalba.


Šventės metu vilniečiai ir miesto svečiai bus kviečiami į kurčiųjų rankdarbių mugę, visuomenei bus pristatoma kurčiųjų paveikslų paroda, norintieji save išreikšti be žodžių bus mokomi gestų kalbos, skatinami šmaikščiai ir išradingai bendrauti su šventėje dalyvaujančiais kurčiaisiais. Šventės akcentu taps didelis, apvalios formos „rutulys“, kurį girdintieji svečiai drauge su kurčiaisiais galės išpiešti dažais, įsijungdami į bendrą veiklą, kurs vieną pasaulio paveikslą, taip parodydami, jog kurtumas nėra kliūtis bendrauti vieningoje visuomenėje. Miesto centre susirinkę žmonės taip pat galės pasijusti tikrais dailininkais, piešdami ant molberto profesionalų naudojamais dažais ir teptukais.

Visi maloniai kviečiami dalyvauti šventėje!


Taigi iki susitikimo Vilniuje! :)

šaltinis: www.atn.lt

2008 m. rugsėjo 28 d., sekmadienis

Šiandien - pasaulinė kurčiųjų diena!

1951 m. Tarptautinė kurčiųjų federacija paskelbė paskutinį rugsėjo sekmadienį Pasauline kurčiųjų diena. Šią dieną skatinama spręsti kurčiųjų integracijos į visuomenę problemas.
Daug reikšmės kurčiųjų gyvenimui, jų bendravimui ne tik vienas su kitu, bet ir su visa visuomene, turėjo bendravimo gestais atradimas. 1760 m. buvo įkurtas Paryžiaus kurčiųjų institutas, kuris ir padėjo pagrindus šiai kurčiųjų kalbai. Prie to daugiausiai prisidėjo instituto steigėjas Šarlis Mišelis L‘Epe. Pirmasis gestų kalbos žodynas išleistas tik 1965 m. Jį sudarė 300 simbolių.
Daugybė žymių asmenų buvo kurtieji. Pvz., poetas Pjeras de Ronsaras, Viktoras Hugo, parašęs „Paryžiaus katedrą“, italų dailininkas Antonijus Stanioli, prancūzų skulptorius Desenas, filosofas Ž. Ž. Ruso. Bethovenas apkurtęs parašė savo Devintąją simfoniją. 1989 m. JAV Vyriausybėje pirmą kartą dirbo kurčiasis asmuo – Robert Davila, Dž. Bušo paskirtas Švietimo ministro padėjėju invalidų mokymo klausimais.

šaltinis: www.day.lt

2008 m. rugpjūčio 29 d., penktadienis

Miss Deaf World 2008 – gražiausia pasaulio kurčioji

Miss Deaf konkursas buvo surengtas Čekijoje, jau aštuntą kartą istorijoje. Jame dalyvavo šešiolika merginų iš įvairių pasaulio šalių. Nugalėtoja buvo karūnuota krištoline karūna, kurios vertė apie 360 000 kronų (daugiau nei 10 000 litų).

Mis Deaf Pasaulis 2008 buvo karūnuota 19-os metų Rosanna Mazzochio iš Didžiosios Britanijos. Pirmosios vicemis titulas atiteko 21-erių Michaela Theimerova (Čekija), antrąja vicemis tapo 19-os metų Yulina Arslanova (Rusija). Mis Simpatijos titulą iškovojo 22-ejų metų Jasmin Katzberg (Vokietija). Rėmėjų titulą Mis Deaf Astora dizainas laimėjo devyniolikmetė Iwona Cichosz (Lenkija).







Foto:


Interviu su Miss Deaf World 2008 nugalėtoja


MissDeafWorld.com: Sveikinimai, Mis Deaf Pasaulis! Kaip jautiesi karūnuota gražiausia pasaulyje kurčia mergina?
Rozanna Mazzocchio: Sveiki, labai ačiū! Aš vis dar negaliu patikėti, kad aš laimėjau Miss Deaf World tutulą, ir man dar reikia priprasti prie tos minties, kad konkursą laimėjau būtent aš. Kai jie pasakė 12 numerį, aš tuo metu svajojau ir buvau visiškai užmiršusi, kad 12 numeris yra mano! Tai buvo toks jaudinantis jausmas, kai matai, kad šimtai žmonių džiūgauja, ploja ir sveikina. Tuo pačiu tai buvo nuostabus ir fantastiškas jausmas!

Kas stebino labiausiai?
Per šias dvi savaites Čekijoje labiausiai stebino merginos! Jos visos tokios gražios ir aš su jomis labai gerai sutariau. Mes visuomet viena kitai padėdavome. Stebinanti patirtis taip pat buvo ir važiavimas motociklu.

Kas įkalbėjo tave dalyvauti kurčiųjų grožio konkurse?
Mano šeima, draugai ir vaikinas! Jie sakė, kad tai vienintelė gyvenime galimybė, kuria aš galiu pasinaudoti. Po kurio laiko aš sutikau su jais, ir priėmiau šią galimybę. Jei ne jie, aš nebūčiau laimėjusi šio titulo!

Kur tu matai save po 5-erių metų?
Aš galiu matyti kur aš būsiu po 5 savaičių, bet ne po 5 metų! Aš tris savaites ilsėsiuosi ir atostogausiu su šeima ir vaikinu. O po 5 metų... Tiesą sakant, dabar aš net neįsivaizduoju! Iš tikrųjų nebuvo progos nuspręsti ir galvoti apie tai, ką aš norėčiau daryti artimiausius 5-erius metus, nes tiek daug įvyko per pastaruosius kelis metus! Tikiuosi, aš gausiu pastovų darbą, gražius namus ir automobilį!

Išvardink tris dalykus, be kurių negali gyventi. Na, Ok, išvardink penkis!
Mano vaikinas, šeima, draugai, mobilusis telefonas ir makiažas!!

Kuo ir kodėl tu žaviesi labiausiai?
Mano mama yra tas žmogus, kuriuo labiausiai žaviuosi, nes ji puikiausia mama, kokią kada nors kas nors turėjęs. Ji visuomet buvo su manim, kai man nesisekė ir padėjo man, kad viskas būtų gerai. Nesvarbu kad ir kaip blogai man buvo, ji visada dėl manęs stengėsi ir palaikė mane mano gyvenime. Jeigu jos nebūtų buvę, nežinia kokia aš dabar būčiau!

Koks buvo blogiausias momentas tavo gyvenime ir kaip tu jį perėjai?
Blogiausias momentas buvo tada, kai vos nenumiriau būdama 13-os metų po įvykio mokykloje, kai dužo langas ir giliai man perpjovė abu riešus ir kairę ranką, kuri neteko daug kraujo, kaip ir truputį odos. Daktaras paėmė odos iš mano dešinės kojos, kad ją uždėtų ant abiejų rankų riešų, kur liko randų. Daktaras sakė, kad stebuklas, jog likau gyva. Tai yra momentas, kurio aš niekada nepamiršiu.

Kada pradėjai naršyti internete ir ar dažnai?
Kai aš buvau maždaug 10-ies metų, mokykloje pradėjau mokytis kaip naudotis kompiuteriu ir internetu, bet aš jo nenaudojau dažnai, kol tapau paaugle, tuomet aš naršydavau kone kiekvieną dieną, jeigu tik buvo galimybė.

Jeigu turėtum savo asmeninį interneto puslapį, koks jis turėtų būti?
Aš neturiu savo internetinio puslapio ir vis dar neketinu turėti, nes nenoriu puslapio apie save. Vienintelis atvejis, susikurčiau asmeninę svetainę, jeigu įkurčiau verslą.

Kokie pasiruošimai yra svarbūs merginai planuojančiai dalyvauti gražuolių konkurse, kad pranoktų kitas?
Prieš finalą, aš joms patarčiau eiti anksti miegoti, nes reikia daug valandų miego, nebadauti, nes nuovargis ir liga nepadarys, kad gerai atrodytum ant scenos. Tiesiog valgyk įprastai ir daug sveiko maisto. Nebandyk vis iš naujo kartotis, nes gali būti priešingai, kad pamirši viską, ką daryti, kai jau būsi pavargusi. Tiesiog išlik rami, kontroliuok nervus, ir būk pasitikinti savimi per visą konkursą.

šaltinis www.MissDeafWorld.com

2008 m. rugpjūčio 26 d., antradienis

Lietuvos kurčiųjų draugijai - 70 metų!



2008 m. kovo 24 d. Lietuvos kurčiųjų draugijai sukako 70 metų. Sukakčiai paminėti Respublikinis kurčiųjų reabilitacijos centras rugsėjo 26 d. rengia tarptautinę konferenciją “Neįgaliųjų teisė į savarankiškumą, socialinę integraciją ir dalyvavimą visuomenės gyvenime”. Proginis renginys vyks Lietuvos vaikų ir jaunimo centre, Konstitucijos pr.25, Vilniuje. Visų norinčiųjų dalyvauti renginyje (įėjimas – laisvas) registracija prasidės 13 val. 13.30 val. – konferencijos pradžia, kuri su kavos pertraukėle truks iki 16.30 val. Po nusipelniusių Draugijai asmenų apdovanojimo bus surengtas jungtinis kurčiųjų kolektyvų koncertas. Planuojama, kad šventė baigsis apie 18.30 val. Viso renginio metu veiks kurčiųjų tautodailininkų darbų paroda, kurioje bus eksponuojami skiautiniai, medžio drožiniai, nėriniai, keramikos dirbiniai ir kt. Į kvietimą dalyvauti konferencijoje jau atsiliepė Europos kurčiųjų sąjungos vykdomasis direktorius Markom Wheatley-em, Latvijos, Ukrainos, Vokietijos kurčiųjų organizacijų vadovai. Laukiama ir daugiau svečių iš kitų Europos šalių kurčiųjų organizacijų, Lietuvos valdžios institucijų, neįgaliųjų organizacijų atstovų. Neabejojama, kad savo delegatus atsiųs visos regioninės kurčiųjų organizacijos – nuo mažiausios iki stambiausios. Tad dalyvių ir svečių turėtų būti ne mažiau kaip du šimtai. Aktyviai renginyje raginami dalyvauti visi norintieji.

šaltinis: www.lkd.lt

Nemokami gestų kalbos kursai!



Nuo rugsėjo mėnesio Vilniuje prasidės VšĮ Surdologijos centro organizuojami gestų kalbos kursai pradedantiesiems. Jie vyks Lietuvos kurčiųjų draugijoje (šv.Kazimiero g. 3). Prasidėję rugsėjį, kursai tęsis iki gruodžio mėnesio. Užsiėmimai vyks po dvi valandas du kartus per savaitę (pirmadieniais ir trečiadieniais arba antradieniais ir ketvirtadieniais, priklausomai nuo daugumos kursus lankančiųjų pageidavimo). Kursai yra nemokami! Norintys dalyvauti, turi užsiregistruoti iki rugsėjo 4 d. el. paštu pivorasv@gmail.com Laiške nurodykite savo vardą, pavardę, telefono numerį ir koks laikas jums tinkamiausias.

Taip pat yra tikimybė, kad kursai vyks ir Kaune, todėl norinčius dalyvauti taip pat raginu paskubėti rašyti el. laišką adresu pivorasv@gmail.com nurodant vardą, pavardę, telfono numerį ir būtinai tai, kad norite dalyvauti kursuose Kaune.

2008 m. rugpjūčio 20 d., trečiadienis

Vilnius

Labai atsiprašau už my gestų kalbą :) Juk aš dar ne viską moku. ;)



Vilnius įkurtas 1323 metais. XVIII a. miestą niokojo dideli gaisrai. XIX a. pr. Vilniuje gyveno 20 000 žmonių. Dabar Vilnius dar didesnis - jame gyvena 554 000 gyvetojų.

Vilnius garsėja kaip šimto bažnyčių miestas. Senamiestyje galime suskaičiuoti apie 40 bažnyčių. Ypač lankytojus traukia šv.Onos ir Bernardinų bažnyčios. Legenda byloja, kad garsusis karvedys Napoleonas, pamatęs šv.Onos bažnyčią, panoro ją išsivežti su savimi į Prancūziją.

Vilnius yra labai gražus. Jame daug mažų gatvių, gražių namų bei įdomių žmonių.

2008 m. liepos 5 d., šeštadienis

Deaf laikrodis

Deaf - vagis?

2008 m. gegužės 27 d., antradienis

Pažadinti Paulių (pirma dalis)



Šis filmas yra anglų gestų kalba (BSL).

Vertimas:

Vyras sako: "Labas! Mano vardas Nigel. Aš esu mano namuose. O mano draugas Paulius mano namuose užmigo ir miega ten. O aš bandau ir bandau jį pažadinti, bet jis yra labai didelis tinginys. Daug bandžiau, bet jis vistiek miega. Šiandien aš jums parodysiu, koks gali būti gilus miegas. Pirmiausia parodysiu jums, kaip jis miega"

Rašo: "Dabar pabandysiu nardyma po vandeniu."

Rašo: "Dabar pabandysiu kung-fu"

Rašo: "Gaisrininko Nigel'io košmaras"

Rašo: "Kombinezuotas Bill'as"







Pažadinti Paulių (antra dalis)



Šis filmas yra anglų gestų kalba (BSL).

Vertimas:

A komanda. Vyras sako: "kelkis kelkis!!" Bet nepavyko. Tada sako, kad Paulius yra tinginys. Rašo: "Net ir A komandai nepavyko pažadinti Pauliaus."

Rašo: "Aš manau, kad mano paskutinis bandymas pažadnti Paulių bus pakviesti Daktarą."
Vyras sako: "Labas vakaras! Mano vardas Daktaras 9. Žmonės mane vadina daktaru (nežinau kodėl), bet aš esu tiesiog daktaras. Tiesą sakant, aš keliavau labai ilga kelią, kad čia atvykčiau."
Daktaras turi aparatą, aparatas garsiai cypia, bet Paulius neatsibudo. Tada Daktaras 9 supyko ir išėjo. "Viso gero!"

2008 m. gegužės 17 d., šeštadienis

Alkana

2008 m. gegužės 5 d., pirmadienis

Deaf school

2008 m. gegužės 4 d., sekmadienis

2008 m. gegužės 1 d., ketvirtadienis

Senis mokykloje

Senas vyras bando mokytis dirbti kompiuteriu.

2008 m. balandžio 22 d., antradienis

S. Nėris "Kaip žydėjimas vyšnios"



Mūsų dienos kaip šventė,
Kaip žydėjimas vyšnios.
Tad skubėkim gyventi,
Nes prabėgs, nebegrįš jos.

Tai skubėkim gyventi,
Vai prabėgs, nebegrįš jos.
Mūsų dienos kaip paukščiai,
Kaip žydėjimas vyšnios.